اتریوم (Ethereum)

اتریوم با نماد اختصاری eth یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 373.526 میلیار دلار، در رتبه 2 بازار قرار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت 3,104 دلار، با احتساب نرخ تتر 25,078 تومان معادل76,976,224 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 16.222 میلیارد دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر 0.000% کاهش داشته است.

اتریوم دومین ارز دیجیتالی است که در دنیای پسا اینترنت آغازگر جریان غیرمتمرکزسازی شده است.

با سرعت نور اتریوم را خرید و فروش کنید

خرید اتریوم | فروش Ethereum (مطمئن + سریع + قیمت لحظه ای)

در سامانه صرافی ستار می‌توانید با خیال راحت اتریوم خود را خرید و فروش نمایید. صرافی ستار بر پایه پیشرفته‌ترین سیستم‌های امنیتی برنامه‌نویسی شده و یک بستر مطمئن برای ذخیره ارزهای دیجیتال در ایران می‌باشد. با عضویت در سامانه صرافی ستار، با خیال راحت به فروش و خرید اتریوم ، همچنین نگهداری اتریوم پرداخته و هیچ نگرانی از بابت از بین رفتن دارایی ارزشمندتان نداشته باشید.

مروری بر اتریوم

ایده اتریوم در اواخر سال ۱۳۹۲ (۲۰۱۳ میلادی) توسط «ویتالیک بوترین» (Vitalik Buterin) ارائه شده است. بوترین، یک پژوهشگر حوزه رمزارزها، برنامه‌نویس و هم‌بنیان‌گذار «مجله بیت‌کوین» (Bitcoin Magazine) است. در واقع، ایده اتریوم ابتدا در سال ۲۰۱۳ میلادی، در یک اوراق سفید (White Paper)توسط ویتالیک بوترین و با هدف ساخت برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز معرفی شد.

ویتالیک بوترین بر این استدلال بود که بیت‌کوین نیاز به یک زبان اسکریپت‌نویسی برای توسعه برنامه‌های کاربردی دارد. پس از تلاشی ناموفق برای ایجاد یک توافق در این راستا، او توسعه یک پلتفرم جدید را با یک زبان اسکریپت‌نویسی عمومی آغاز کرد.

خبر ساخت اتریوم در ژانویه سال ۲۰۱۴، در کنفرانسی در آمریکای شمالی و در شهر میامی (Miami) اعلام شد. هم‌زمان با این کنفرانس، گروهی از افراد شامل «گوین وود» (Gavin Wood)، «چارلیز هاسکینسون» (Charles Hoskinson) و «آنتونی دی لوریو» (Anthony Di Iorio) از اهالی تورنتو، یک خانه را در میامی اجاره کردند. این افراد تامین‌کنندگان مالی پروژه بودند. دی‌لوریو، دوست خود، «جوزف لوبین» (Joseph Lubin) را دعوت کرد و لوبین نیز متعاقباً «مورگان پِک» (Morgen Peck) خبرنگار را برای شاهد بودن بر آنچه در جلسات می‌گذرد، به آنجا دعوت کرد.

با سرعت نور اتریوم را خرید و فروش کنید

خرید اتریوم | فروش Ethereum (مطمئن + سریع + قیمت لحظه ای)

فهرست